Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

W tym dzialę postaramy przybliżyć Państwu zasadę działania mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła z urzyciem Rekuperatora.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące oferty rekuperacji oraz ich montażu lub pragną Państwo poznać szczegóły naszej oferty lub złożyć zamówienie, to zapraszamy do kontaktu, postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

 

 

Rekuperator - urządzenie w którym następuje wymiana ciepła poprzez wymmienik krzyżowy, przeciwprądowy lub obrotowy( stosowany głównie przy urządzeniach przemysłowych)

                                                                                          

 

 

Na poniższych wizualizacjach mogą Państwo zobaczyć na jakiej zasadzie odbywa się wymiana ciepła w wymiennikach.

 

 

Na dzisiejszym rynku można spotkać bardzo dużo różnych rekuperatorów i central wentylacyjnych, producenci prześcigają się w parametrach sprawności wymienników, oznacza to że nie zawsze trzeba brać pod uwagę stopień odzysku ciepła. Jest jeszcze kilka innych ważnych elementów całej instalacji które odpowiadają za odpowiednie działanie urządzenia oraz sprawność centrali.

Przede wszystkim trzeba zrobić dobry projekt i dobrać odpowiednią moc Rekuperatora.

Przy wyborze centrali trzeba brać oczywiścię pod uwagę stopień sprawności jak i również z jakiego materiału wykonany jest wymiennik, obudowa, czy centrala jest cicha, jakie silniki zostały zamontowane (czy stałoproądowe czy zmienne) jakie są gabaryty urządzenia czy zmieści nam się w miejsce któwe przeznaczyliśmy na centralkę.

Jest kilka systemów prowadzenia przewodów wentylacyjnych.

Wszystko zależy od tego na jakim etapie myślimy o montażu instalacji rekuperacji, jeżeli jest to pierwszy etap budowy możemy zastosować np. sytem przewodów VENTIFLEX który można układać w stropie lub w wylewce o odpowiedniej grubości.

Powyżej przykład systemu VENTIFLEX

Na tym zdjęciu przykład instalacji zrobionej z sztywnych rur spiro.

Jeżeli chcemy jeszcze bardziej zwiększyć sprawność naszej instalacji, musimy doposażyć instalację w Gruntowy wymiennik ciepła GWC.

GWC to rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii. Ich skuteczność została udowodniona podczas ostatnich zimowych temperatur, kiedy temperatura na zewnątrz spadała poniżej -20°C. Ujemna temperatura wpływa niekorzystnie na pracę central wentylacyjnych, zakłócają ich pracę. Jednak zastosowanie instalacji GWC, zgodnie z prawidłowym doborem, sprawia, że powietrze płynące do central wentylacyjnych ma temperaturę co najmniej 0°C, a w przypadku montażu instalacji GWC pod wykonaną inwestycją (czyli budynkiem,halą,biurem) - nawet +5ºC i więcej. Należy pamiętać że wykonanie takiej instalacji powinno nastąpić z materiałów do tego przeznaczonych o wysokim współczyniku przenikalności. Często można spotkać instalację wykonaną ze zwykłych rur kanalizacyjnych ktore mają bardzo niski stopień przenikalności i praktycznie nie mamy z nich żadnej kożyści.

Gruntowy powietrzny wymmienik ciepła.

GWC to nietylko zysk w ZIMIE, skutecznie obniży nam temperaturę powietrza w lecie dając ulgę w upalne dni (będzie działać ja klimatyzator)

Przy dobrze wykonanym wymienniku możemy spodziewać się obniżenia temperatury o około 10 st.C

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?